Skip to content

KRIOTERAPIA

Goldenmed Oddział Warszawa

krioterapia

Krioterapia – jest metodą wykorzystującą naturalne właściwości organizmu i jego reakcje obronne. Polega na poddawaniu naszego ciała na wpływ niskiej temperatury w kontrolowanych przez terapeutę warunkach. Głównym efektem jest znaczne poprawienie krążenia krwi – najpierw, przez zastosowanie bardzo niskiej temperatury (do zabiegów zazwyczaj stosuje się ciekły azot lub zimne powietrze), naczynia krwionośne zwężają się –  to naturalna reakcja obronna organizmu przed utratą ciepła. Szok trwa jednak tylko chwilę, a następnie naczynia bardzo się rozszerzają i przepuszczają dobrze dotlenioną krew. Krioterapia w znacznym stopniu pomaga przy zwalczaniu zapaleń, obrzęków – wszystko dlatego, że jej zastosowanie stymuluje wytwarzanie się endorfin – czyli hormonów odpowiedzialnych za uczucie szczęścia, ale działających też jako naturalny środek przeciwbólowy naszego organizmu.

W Goldenmed krioterapię można stosować miejscowo. Krioterapia miejscowa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku stłuczeń i urazów mechanicznych. Z dedykowanego aplikatora, specjalista Goldenmed uwalnia zimne powietrze na miejsce wyznaczone przez pacjenta. Po zamrożeniu chorego miejsca naczynia kurczą się, by chwilę później zacząć działać ze znacznie większą siłą, w konsekwencji szybciej pozbywając się toksycznych produktów przemiany materii. Ta metoda jest szczególnie dobra w punktowym wspomaganiu rehabilitacji, leczeniu pojedynczych zwyrodnieniach stawów, a także nerwobóli, czy ostatnimi czasy nawet otyłości!

Krioterapia, mimo swoich zbawiennych skutków, jest zabiegiem bardzo ekstremalnym i ciężkim dla ciała. Przed jej wykonaniem koniecznie powiadom lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach – krioterapię stanowczo odradza się osobom z nadciśnieniem tętniczym, niedoczynnością tarczycy, niedokrwistością czy innymi chorobami układu krwionośnego.