Skip to content

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja jest zabiegiem z zakresu stomatologii, który zajmuje się leczeniem miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Dzięki rozwojowi technologicznemu, specjaliści Goldenmed korzystają z leczenia kanałowego pod mikroskopem. Czym różni się ten zabieg od klasycznego leczenia kanałowego oraz dlaczego jest skuteczniejszy, bardziej precyzyjny oraz bardziej komfortowy dla pacjenta?

Klasyczne leczenie kanałowe jest zabiegiem inwazyjnym oraz bolesnym, który wiąże się z wieloma powikłaniami oraz nieprzyjemnymi dolegliwościami, a także dużą ilością wizyt. Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu natomiast umożliwia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba, co pozwala na niezwykle precyzyjne oczyszczenie całego systemu kanałowego zęba oraz skrócenie czasu leczenia.

Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu powiększa obraz leczonego zęba od 6 do 25 razy. Dzięki tej metodzie możliwy jest wgląd do komory zęba, powiększenie obrazu korzeni i kanałów korzeniowych, które niewidoczne są gołym okiem. Ponadto pozwala ona na uwidocznienie zębów trzonowych, które znajdują się w głębi jamy ustnej, co utrudnia ich leczenie w warunkach zabiegów przeprowadzanych bez mikroskopu. Dzięki takiemu sposobowi, specjaliści Goldenmed są w stanie ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji do minimum, a także nie zakazić odsłoniętych kanałów zęba, podczas dłuższego okresu, leczenia rozłożonego na wiele zabiegów. Mikroskop pozwala dokładnie oświetlić pole wykonywania zabiegu leczenia kanałowego oraz uwidocznienie miejsc, które wymagają leczenia, oczyszczenia lub uzupełnienia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykorzystuje się w przypadku zębów o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu, zębów po urazach, usuwania pozostałości ułamanych lub ukruszonych zębów, udrażniania wąskich i zakrzywionych kanałów zębowych. Dodatkowo w przypadku, gdy nastąpi konieczność usunięcia ciał obcych z tkanki przyzębia, na przykład ostrych fragmentów kości lub narzędzi stomatologicznych mogących się tam pojawić m.in. podczas ekstrakcji zębów.

Endodoncja pod mikroskopem jest skuteczną, nowoczesną metodą pozwalającą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki precyzji, która oferowana jest przez mikroskop możliwe jest prawidłowe oczyszczenie i wypełnienie nawet najtrudniej dostępnych zakamarków kanału zębowego. Połączenie zaawansowanej technologii z doświadczeniem specjalistów Goldenmed pozwala również zauważyć wszystkie ubytki oraz kamień nazębny i próchnicę, nawet w bardzo wczesnym stadium powstawania. Przyczynia się to do wyleczenia wielu problemów stomatologicznych, zanim zdążą się jeszcze rozwinąć do etapu, w którym leczenie będzie wymagało większych nakładów czasu oraz pieniędzy. Warto również wspomnieć o tym, że metoda leczenia pod mikroskopem jest praktycznie bezbolesna, ponieważ stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Ponadto pacjent podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem znajduje się w pozycji leżącej, co przyczynia się do zwiększenia relaksu podczas trwania zabiegu oraz umożliwia stomatologowi łatwiejszy dostęp do miejsca poddawanego leczeniu. Mikroskop umiejscowiony jest tuż nad głową pacjenta, na specjalnym wysięgniku, co również zwiększa komfort pracy specjalisty.