d
c

USG

USG Białołęka Ultrasonografia komputerowa jest badaniem powszechnym i stosowanym od lat 70. To badanie bezbolesne, zupełnie bezpieczne i pozwalające wykonywać precyzyjne obrazy organów wewnętrznych. W Goldenmed Idziemy z duchem czasu i rozwijamy tę technologię – klasyczne badanie USG tworzy dwuwymiarowy obraz organów – natomiast w naszym centrum proponujemy USG 3D i 4D – obie te metody pozwalają na lepszą diagnostykę i tworzenie trójwymiarowych obrazów, a nawet filmów, przedstawiających wnętrze organizmu.

Słysząc USG – większośc osób pomysli od razu – ciąża. Ultrasonografia pozwala bowiem rodzicom od lat zobaczyć swoje dziecko jeszcze przed narodzinami – a lekarzowi na ocenę stanu zdrowia i rozpoznanie płci dziecka. Utworzenie takiego obrazu było możliwe jednak tylko na jednej płaszczyźnie – przez brzuch matki, ponieważ płód zasłonięty był z innych stron miednicą czy jelitami. Badanie USG 3D pozwala na wykonanie całościowego, trójwymiarowego obrazu płodu oraz dowolnych przekrojów. Nie jest to jednak tylko lepsza pamiątka dla rodziców (którzy mogą obejrzeć nie tylko monochromatyczną plamę, ale faktyczne trójwymiarowe “zdjęcie płodu”), ale również dużo lepszy materiał dla lekarza. Dzięki ultrasonograficznemu badaniu 3D można dostrzec cały kościec płodu, bez konieczności stosowania szkodliwych promieni Roentgena, zaobserwować zmiany kości nosowych (dzięki czemu można zdiagnozować odpowiednio wcześnie np. zespół downa).

USG to jednak nie tylko badania ciążowe – ultrasonografu używa się na co dzień w diagnostyce przeróżnych chorób. Jednym z najpopularniejszych zastosowań tego badania jest wykrywanie raka piersi u kobiet. Choć wiele kobiet obawia się takiego badania, jest ono konieczne i powinno być regularnie wykonywane po 30. roku życia – wtedy też coraz bardziej zwiększa się ryzyko powstania guza – a odpowiednio wcześnie wykryty może być wyleczalny. W Goldenmed dbamy o to, by nasze pacjentki podczas takiego badania czuły się komfortowo i zostały obsłużone szybko i profesjonalnie. Należy jednak pamiętać, że to badanie nie zastąpi mammografii i powinno być wykonywane razem, uzupełniając się wzajemnie.

Ultrasonograf jest stosowany nie tylko przy podejrzeniu poważnych urazów wewnętrznych. Używa się go też do prostszych i bardziej kompleksowych diagnoz. Przykładem może tu być wykonywane w Goldenmed badanie USG stawu kolanowego – bardzo skomplikowanego narządu ruchu, który utrzymuje cały ciężar ciała podczas wstawania. Jest bezbolesne, nieinwazyjne, tanie i pozwala bardzo szybko uzyskać wyniki – co w przypadku naruszenia tak newralgicznego i rozbudowanego narządu, może pozwolić uniknąć poważniejszych powikłań w późniejszym czasie. W Goldenmed oferujemy badania USG mięśni oraz wszystkich najważniejszych stawów – jeśli odczuwasz problemy z poruszaniem się lub ból, koniecznie odwiedź specjalistów w naszym centrum, którzy szybko wskażą ci odpowiednią ścieżkę leczenia.

USG – cennik

USG ciąży170 zł
USG ciąży (prenatalne)210 zł
USG ciąży 3D190-220 zł
USG ciąży 4D250 zł
USG ciąży mnogiej300 zł
USG ciąży z oceną NT190 zł
USG ciąży z oceną wad (połówkowe)250 zł
USG dopplerowskie - przepływy naczyniowe Doppler200 zł
USG dopplerowskie kończyn z tętnic (obie kończyny)180 zł
USG dopplerowskie kończyn z żył (obie kończyny)180 zł
USG dopplerowskie tętnic nerkowych160 zł
USG dopplerowskie tętnic szyjnych/kręgowych160 zł
USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne150 zł
USG ginekologiczne przezpochwowe (TV)150 zł
USG ginekologiczne przezpochwowe (3D) - NOWOŚĆ!250 zł
USG ginekologiczne przezpochwowe (4D) - NOWOŚĆ!280 zł
USG gruczołu krokowego (przez powłoki brzuszne)150 zł
USG jamy brzusznej i układu moczowego160 zł
USG jąder140 zł
USG krtani140 zł
USG miednicy mniejszej150 zł
USG mięśni140 zł
USG nadgarstków250 zł
USG palca130 zł
USG przewodu pokarmowego i jamy brzusznej140 zł
USG przezciemiączkowe u dzieci150 zł
USG stawów barkowych250 zł
USG stawów biodrowych250 zł
USG stawów kolanowych250 zł
USG stawów łokciowych210 zł
USG stawów skokowych210 zł
USG stawów skroniowo-żuchwowych130 zł
USG stawu barkowego150 zł
USG stawu biodrowego150 zł
USG stawu kolanowego150 zł
USG stawu łokciowego150 zł
USG stawu skokowego150 zł
USG ścięgna140 zł
USG ślinianek140 zł
USG tarczycy140 zł
USG tkanek miękkich140 zł
USG układu moczowego140 zł
USG węzłów chłonnych140 zł
USG żeber180 zł
USG nadgarstka150 zł
USG piersi140 zł