d
c

Diabetolog

Diabetolog dziecięcy Białołęka

Diabetolodzy Goldenmed to uznani w swojej dziedzinie specjaliści, od lat pomagający pacjentom z chorobami metabolicznymi żyć bez ograniczeń. Cukrzyca, niezależnie od typu jest schorzeniem nieuleczalnym. Nie musi to jednak oznaczać wyroku – odpowiednio dobrany specjalista, zajmie się nie tylko badaniami i ewentualnym przepisaniem leków, ale również profilaktyką oraz długotrwałą opieką nad chorym. Cukrzyca jest poważną przypadłością, która nieleczona może doprowadzić do wielu groźnych powikłań, takich jak śpiączka, amputacja kończyn lub niewydolność nerek. Co więcej, chory do pewnego momentu może nawet nie zdawać sobie sprawy ze swojego stanu.

 

W związku z tym, do diabetologa należy zgłosić się jak najwcześniej, po zauważeniu następujących objawów:

  • apatii,
  • częstego oddawania moczu,
  • chudnięcia, mimo dużego apetytu,
  • suchości skóry,
  • problemów ze wzrokiem.

Symptomy te, często ignorowane, mogą wskazywać na stan przedcukrzycowy, jednak przy odpowiednio wczesnej diagnozie możliwe jest zatrzymanie rozwoju choroby.

Ważnym zadaniem diabetologa w kontekście zapobiegania powikłaniom cukrzycowym jest współpraca z dietetykiem, ułożenie pacjentowi odpowiedniego planu odżywiania i suplementacji, bez której nawet przy przyjmowaniu leków zmniejszających insulinoodporność tkanek, mogą pojawić się poważne powikłania. Chory na cukrzycę musi pamiętać, że wymaga ona od niego nie tylko przyjmowania lekarstw, ale również zmiany całego trybu życia. Diabetolodzy z Goldenmed starają się udzielać porad i kontrolować stan pacjenta, między innymi dlatego, że na początku rozwoju cukrzycy typu II, odpowiednia dieta umożliwia zredukowanie lub nawet całkowite odstawienie leków. Zadaniem specjalisty jest korekta dawkowania leków w razie zmian w życiu diabetyka (np. w przypadku większego stresu bądź choroby) oraz ewentualne zlecanie innych badań.